Oplev Habengoods live

HK Midt, Julefrokost

2. december 2022

Vejen Kommune, Frivilligefest

9. november 2022 

HK Midt, konferencedag

4. november 2022

Asa-Tor, jubilæum

3. november 2022

Harald Nyborg, Hindsgavl Slot

3. september 2022

City Vejle, Kulturnatten

3. september 2022 kl 17.00 (offentlig)

Femern Åbningsceremoni, Bella Center

5. september 2022

Crew Parade, Tall Ship Race, Esbjerg

8. juli 2022 (offentlig)

Odd Fellow Palæet, Odense

8. maj 2022 (konfirmation)

FSI Power Tech

21. maj 2022

HCA Fødselsdag, Odense Koncerthus

4. april 2022 (offentlig)

Vordingborg, Idrætspris uddelingen i DGI-Huset

5. maj 2022 (offentlig)

Byråds prisuddelingsfest, Gladsaxe Kommune

25. marts 2022

Tidligere shows

2021

17. dec: Julegalla 2021, Magasinet Odense
14. dec: Højby Friskole morgensamling
10. nov: Danepork, indvielse.
30. okt: Fredericia Shopping, Street Shows
28. okt: Fritidssamrådet Danmark, Hotel HCA Odense
24. sept: Agedrup Skole, fællessamling

7. aug: Snaptun Havn, Juelsminde (Bibliotekerne i Hedensted)
26. Juni: Børkop Genbrugsplads
24. Juni: Greve Privatskole, Dimission
11. juni: Rosengaardcentret Jubilæum
4. juni: Rosengaardcentret Jubilæum

2020

13. dec: Nyborg Julemarked
29. august – 2. september:
Tu Si Que Vales Canale 5 Italy TV Production
21. august: Fynske Farver, Svendborg
11. marts: Ledon, Kolding Hus
20. feb: CBS Case Competition, Kilen København
17. jan: DME, Vingsted Hotel og Konferencecenter

2019

20 dec: Julegalla, Magasinet, Kulturmaskinen Odense – Offentlig/billetter
8. dec: Odense Politiorkesters Julekoncert, Odense Koncerthus
7. dec: Rodkjær Event, SAS Radisson Aarhus
29. nov: Tønder Kommune
21. nov: Cortex Park, SDU, rejsegilde
21. nov: WHINN, Forskerparken, Odense
16. nov: Give Genbrugsplads åbning
16. nov: Malermester Michael Thomsen, Slangerup
14. nov: Erhverv Randers, Award Show, Randers FC Stadion
7. nov: Walker, FTZ fagmesse Odense Congress Center
6. nov: Walker, FTZ fagmesse Odense Congress Center
1. nov: Nykøbing Falster, indvielse nyt torv
26. okt: Best Of Odense, Awardshow i ODEON
25. okt: FSI power-tech, Tørring
24. okt: Dansk Fjernvarme Landsmøde, AKKC

5. okt: Affaldets Dag, Fors, Holbæk – offentlig
4. okt: Danske Malermestre, Hotel Faaborgfjord
27. sept: FrivilligGalla, Odense Kommune, Posten
13. sept: Danske Bank, Hermans Århus
8. sept: Fjordens Dag, Stige Ø – offentlig
30. aug: FlexEvent, Glostrup
22. aug: Landbrugsskolen Sjælland Årsmøde, Høng
21. juni: Orifarm, Odense
5. juni: Nikolaj for Børn Kolding, Grundlovsdag i Legeparken
26. maj: Messepladsen, Auning
6. april: N.C. Nielsen A/S, Comwell Borupgaard
22. marts: AO, Toldboden, København
2. feb: OptikTeam, Vingsted Hotel og Konferencecenter
31. jan: Inspiring Denmark, Brandts Museum for Kunst & Visuel Kultur
19. jan: Dansk Motorsport Award 2019, Docken Cph

2018

22. dec: City Kolding
21 dec: Julegalla, Magasinet Odense
15. dec: City Kolding
14. dec: Fredericia Shopping
13. dec: Års Handelsstandsforening
10. dec: Graceland, Randers, privatfest
9. dec: Nyborg Julemarked
8. dec: Optimus Anlæg, firmafest
5. dec: Nyborg Strand, firmafest
3. dec: Tivoli, firmafest
2. dec: Gråsten, 11, 12, 13 – offentlig
1. dec: Pagaard Elektro, firmafest
1. dec: Ringe – offentlig
30. nov: One Event Designers, firmafest
16. nov: Den Fynske Kulturpris, Støberiet Bogense, aften
6. nov: Walker, automesse OCC
7. nov: Walker, automesse OCC
4. nov: Hørsholm Midtpunkt
2. nov: Bloms Butikker, Skanderborg
26. okt: Skive Handel
5. okt: Kulturhuset Brønden, Brøndby
26. sept: Beer & Science, Anarkist Beer and Food Lab
25, sept: Frederikshavn 200 års Jubilæum, H.K.H Kronprins Frederik
1. sept: DOK5000 Show, Odense
31. aug.: Scanpipe, firmaarrangement
17. aug: Bestseller / World Of Adventure, firmafest
21. juli: Bryllup, Mesinge
20. juli: Esbjerg Havn 150 år, Dokhavnen og Trafikhavnen
19. juli: Esbjerg Tall Ship Races kl. 17.00 Torvet

6. juli: CRH Concrete, Vingsted Hotel og Konferencecenter
29. juni: TINDERBOX, VIP lounge
28.juni: TINDERBOX, VIP lounge
23. juni: Grindsted, Jorden Rundt
22. juni: Søndersø, kl. 19.00 – offentlig
16. juni: Bin2Bil, firmafest
9. juni: Sanistål, Vingsted Hotel og Konferencecenter
8. juni: Aarsleff, Odense
1. juni: Advodan, Vingsted Hotel og Konferencecenter
26. maj: Flexevent, DOK5000, Odense
25. maj: Focuscare Denmark, Randers
25. maj: DTL Danske Vognmænd
21. maj: H.K.H. Kronprins Frederiks Fødselsdag, Royal Run, Kongenshave Odense
11. maj: Svendborg Bycenter
11. maj: Marstal, Marstal Art
5. maj: Dækbutikken, Aabybro
4. maj: Waves Shopping Center, Greve
29. april: Rosengårdcentret, Odense
24. marts: Esbjerg Storcenter
15. marts: Skave Multihus/Borgerforening
10. marts: TV2, Danmark Har Talent – Live Show
3. marts: TV2, Danmark Har Talent – Audition Show 
1. marts: LINAK, Als
29. jan: Universal Robots, Odense
27. jan: Saint-Gobain Distribution Denmark, Nyborg Strand
19. jan: Danske Anlægsgartnere, Nordatlantisk Hus

2017

23. dec: City Kolding, Juleknas Street Stomp
22. Dec: Julegalla, Magasinet Odense
21. dec: Fredericia Shopping, Juleknas Street Stomp
21. dec: Billund Kommune, personalearrangement
16. dec: City Kolding, Juleknas Street Stomp
9. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp
6. Dec: HCA æresborger jubilæum Odense, Steen Körner Show Flakhaven, H.K.H. Kromprins Frederik.
2. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp
9. Nov: Walker, messe OCC
8. Nov: Walker, messe OCC
1. nov: Hotel Opus Horsens, Sygeplejesker
1. Nov: Provstrgaardskolen Jubilæum, Odense
28. okt: Glostrup Bio, Kulturnat
26. okt: Nyborg Private Realskole, Jubilæum
22. sept: Aarsleff, indvielse
12 sept.: Innovationskonkurrence DOK5000, Odense Kommune
10. sept: OB-Brøndby optakt show, EWII Park

27. aug: Beumer Group Family Day, Aarhus
28. juli: Middelfart, Open By Night
11. juni: Dalager Marked
2. juni: Rudkøbing, Open By Night
1. juni: Vingsted Hotel og Konferencecenter, Mødeplanlægger Event
26. maj: Nikolaj Kolding, Bagagebærer marked
20. maj: Konfirmation, Albertslund
31. marts: Nørrebjergskolen, Odense
29. marts: Præst & Pizza, Snostrup
17. marts: Experimentarium, personalefest
6. feb: Køge Realskole, Jubilæum
25. jan: Experimentarium, åbning med H.K.H. Kronprins Frederik
20.-22. jan: BUMfest Festival, Slovenien – int. slagtøjsfestival
20. jan: Skole Matine Show “PLAY”
20. jan: Åbningsaften Show “PLAY”
21. jan: Workshop: “Playing-Making-Sharing”
15. jan: Jysk Fynske Mediers Kulturshow, Alsion

2016

26. dec: Olympia Fight Night, Bolbrohallen Odense
21. dec: Fredericia, Juleknas Street Stomp
18. dec: Remake Christmas, Nytorv, København, Juleknas Street Stomp
17. dec: City Kolding Juleknas Street Stomp
16. dec: Kulturmaskinens Julegalla, Magasinet Odense
16. dec: OJ Electronics, Sønderborg
11. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp
4. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp
18. nov: Lemvig-Müller, Randers
17. nov: Danish Entrepreneurship Award 2016, Messe C, Fredericia
29. okt: Red Barnet, Odense Congress Center
21. okt: Musik Starter, Oure Efterskole
1. okt: Ulsnæs Centret, Gråsten
30. sep: Esbjerg by Night street stomp
26. sep: Naturvidenskabsfestival Hovedpræmie, et sted i DK
17. sep: Åbning af Kulturuge Bornholm, Torvet Rønne
10. sep: Nagel, Padborg
9. sep: Din Bilpartner, Hotel Svendborg
4. sep: Hesten i Fokus, Skive Trav
2. – 3. sept: Trekantområdets Festuge
3. sep: Trekantområdets Festuge, Grindsted
3. sep: Trekantområdets Festuge, Vejen
2. sep: Trekantområdets Festuge, Fredericia
2. sep: Trekantområdets Festuge, Middelfart

25. – 27. aug: HCA Festivals Odense Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Svinedrengen”
21. aug: Vild Med Vand, Vejle Havn kl. 11.00 / Maker Workshop
20. aug: Sillebroen Shopping Center, Frederikssund
19. aug: Indvielse af Cortex Park 2, ved SDU Odense
6. aug: Falster, Bryllup
27. – 30. juli: Langelandsfestivalen
Åbning store scene og børneland WWF/Pandaclub
12. juli: Reception, Præstø
9. juli: Ørbæk Marked
26. juni: Sevel i Bevægelse
10. juni: Dentsu Aegis, Centralværkstedet Aarhus
7. juni: Tingagerskolen, Ringe
5. juni: Legeparken Kolding, Grundlovsdag for børn
15. maj: Ballebro Færgekro, Superbrugsen
4. maj: Nykøbing Falster, Open By Night
21. april: PMF Generalforsamling, Odense
19. marts: Langeskovhallerne, Marslev Gymnastikforening
17. marts: Præst og Pizza, Snostrup Præstegård
6. marts: Vores Ikast
4. marts: Sanderum Skolen, trivselsdag
10. feb: Arbejdstilsynet, Vingsted Hotel og Konferencecenter
31. jan: SE Arena Vojens, Ishockey Klub
28. jan: Acting Bygherrerådgivning ApS, reception

2015

20. dec: Fredericia, Street Stomp Juleknas
19. dec. Final4, Dansk Volley Forbund, Frederiksberghallen
18. dec: JuleGalla, Magasinet Odense
13. dec: Nikolaj Kultur, Kolding, Street Stomp Juleknas
12. dec: Nyborg Julemarked, Street Stomp Juleknas
11. dec: Den Store Julefest, Kai Thor Catering, DOK5000
11. dec: Tønder Kommune, Ecco Center
05. dec: Carlsberg, Fredericia
28. nov: Esbjerg Juleby, Street Stomp Juleknas
26. nov: Finale i Byg En By, TEC Frederiksberg
13. nov: Skjøde, DOK5000 Odense
18. okt: Badminton Danmark, International Badminton Turnering, Odense Idrætshal
13. – 15. okt: WWF Danmarks Tourné
15. okt: Knuthenborg Safaripark, WWF Panda Club
14. okt: Ree Park, WWF Panda Club
13. okt: Aalborg ZOO, WWF Panda Club
08. okt: LEGO, Vingsted Center
01. okt: Dansk Cardiologisk Selskab, Nyborg Strand
26. sep: Saint-Gobaint Isover, Comwell Kolding
17. sep: Sorø Kunstmuseeum, Fernisering Herup og Mertz, Skrammel-Avantgarde
10. sep: DR studie 5 – Kongerigets Klogeste prøver, Mastiff
09. sep: DR studie 5 – Kongerigets Klogeste optagelser, Mastiff
04. sep: Region Hovedstaden, Kulturværftet Helsingør

29. aug: Børnehave Festival Assens
22. aug: Hjertedametouren, Cykelløb, Ringe
22. aug: Outdoor Event, Faaborg
21. aug: Kulturnat Kolding kl. 10.00 Nicolai & kl. 17.45 Akseltorv
19. – 22. august kl. 22.00: HCA Festivals Odense Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Den Flyvende Kuffert”
10. aug: Odense Musikskole
24. juli: Bredebro, byfest
20. juni: Dalum Bestemmer, Tingløkkeskolen
13. Juni: Byrumsmusical i Faaborg
10. juni: Show Case Vingsted Hotel & Konferencecenter
31. maj: Indvielse af KulturZonen i Ringe
16. maj: Yelva’s 70 års fødselsdag, Vejle
10. maj: Konfirmation, Vedbæk
29. April: Munkebjergskolen, Odense
27. marts: 100 år jubilæum, Dansk Gummi Industri, Kolding
26. marts: Præst & Pizza, Oppe Sundby Sognehus
20. marts: Fynsk Film Fest, Odense Teater
27. feb: Fejring af frivillighed og foreningsliv, Carl Nielsen Hallen, Faaborg Midtfyn Kommune
31. jan: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten
29. jan: HCA Festivals, årsfest
08. jan: Erhvervsklub Fyn, Nytårskur, OCC
07. jan: DT Group, Konference, Bella Center

2014

31. jan: City Vejle, Street Stomp, Open By Night
01. feb: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten, åbent hus
03. feb: Kerteminde, Turismekonference, Fjord & Bælt
15. mar: Melodi Grand Prix i Odense, Street Stomp i City
18. mar: Hotel Faaborg Fjord
22. mar: Bredballe Dancers, Vejle
19. apr: Kerteminde City
03. maj: Lillebælt Halvmarathon Start
17. maj: Dølle Fjælde Musse Marked
07. jun: Nyborg Pinsemarked, Havnen
09. jun: Outstanding Moves Sundhedsuge, Hundested Hallen
13. jun: Posten, Odense Kommune By og Kultur
27. jun: Frederiksværk Kanonfredag
18. jul: Kerteminde Kirsebærfestival, Havnen, officiel åbning
04. aug: VM Wheel Chair Rugby Åbningsceremoni, Arena Fyn

17. – 22. aug: HCA Festivals Odense officiel åbning, Odense Koncerthus og The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum
18. – 23. aug: HCA Festivals Odense Street Stomp i Odense City
23. aug: Kolding, Axel Torvet, DM I Design
30. aug: Vingsted Hotel og Konferencecenter, HK Danmark
01. sep: UCN Aalborg, studiestart
01. okt: Præstø, Street Stomp
03. okt: Vestre Skole Odense, Jubilæum
03. okt: Esbjerg Storcenter, Street Stomp
08. okt: Faaborg Bibliotek
15. nov: Aarhus Universitet, Den Gyldne Fugl
07. dec: Esbjerg, Juleknas Street Stomp
13. dec: Nyborg, Juleknas Street Stomp
19. dec. Odense, Julegalla Magasinet

2013

2. feb: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten
5. feb: Professions Højskolen Metropol, DGI Byen
1. mar: Højstrup Bolig, Odense
17. april: Præst og Pizza, Oppe Sundby Sognehus
20. maj: OB
25. maj: Stafet for Livet, Esbjerg
9. jun: World Cup kørestols Rugby i Arena Fyn, Dansk Handicap Idræts-Forbund/Udvikling Fyn
28. jun: Open By Night, Middelfart City
29. jun: Sommerlørdag i Præstø
10. jul: Tour de France TV2 i Odense City, Kulturmaskinen På Hjul
11. jul: Tour de France TV2 i Odense City, Kulturmaskinen På Hjul
19. jul: Kerteminde Kirsebærfestival
1. aug: Street Battle U19 Dame EM Åbnings ceremonie, Dansk Håndbold Forbund, Sønderborg
11. aug: Street Battle U19 Dame EM Afslutnings ceremonie, Dansk Håndbold Forbund, Kolding

26. aug: Odense Film Festival, Magasinet Odense
2. sep: UCN Aalborg – studiestart
10. sep: KL Landsmøde, Comwell Kolding
19. sep: Føtex Nyborg
21. sep: Fredericia Rådhusplads
27. sep: ActionZone, Tørring
1. okt: Præstø, Open By Night
30. okt: Designskolen Kolding, DesignCamp2013
1. nov: Odense Katedral Skole
15. nov: DK’s Børne og Kulturchefer, Hotel Nyborg Strand
1. dec: Sønderborg, Juleknas Street Stomp
6. dec: Børnehusene Fredensborg, personale fest
7. dec: Nyborg City, Juleknas Street Stomp
8. dec. City Kolding, Juleknas Street Stomp
20. dec: Esbjerg City, Juleknas Street Stomp
20. dec: JuleGalla, Magasinet Odense
21. dec. City Kolding, Juleknas Street Stomp

2012

19.-29. jan: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
30. mar: Jubilæum Østre Skole Middelfart
11. apr: Snostrup Sognehus
17. april: Grundfos, Bjerringbro
27. apr: Middelfart City, Mode Show
04. maj: Er Du Til Grin Galla – Kulturmaskine Festival, Magasinet Odense
05. maj: Giro d´Italia Start Herning
07. maj: Giro d´Italia Start Horsens
31. maj: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
05. jun: Alectia, Virum
09. jun: Uno-X, Scandic Bygholm Park
12. jul: Sommer i Farvergården – på Hjul, Kulturmaskinen
12. jul: Torsdagskoncert i Kongens Have, Odense
19. jul: Torsdagskoncert i Kongens Have, Odense
21. jul: Kerteminde Turist, Kirsebærfestival
20. aug: Odense Film Festival, officiel åbning

25. aug: Post Danmark Rundt, Kerteminde
18. sep: IDA Kulturaften, Ålborg Kongres og Kulturhus
21. sep: Horsens Kommune, åbning ny genbrugsplads
21. sep: Domea Landskonference, Hotel Nyborg Strand
03. okt: Indvielse, Kollegieboligselskabet, SDU Odense
10. okt: Sindets Dag, Flakhaven Odense
12. okt: Århus Kulturnat, Hovedbiblioteket
08. nov: Hauzfrauz’s In The City, Madhuset Alfred & Kamilla
14. nov: Danish Entrepreneurship Award 2012
15. nov: Award Show Inspired By Brandts
21. nov: VANDTEK12, Odense Congress Center
07. dec: Oticon, Smørum
09. dec: Vejle City, Juleknas
17. dec: Esbjerg City, Juleknas
20. dec: Jule Galla 2012 Kulturmaskinen, Magasinet Odense Magasinet

2011

19. jan: HC Odense hjemmekamp
29. jan: House Of Prince, British American Tobacco show
06. feb: HC Odense hjemmekamp
19. maj: Grøn Teknologi Tour DR2, Torvet Ikast
31. maj: Medborgerhuset Dianavænget
24. jul: Kerteminde Turist, Havnen
03. aug: Post Danmark Rundt, Esbjerg City
20. aug: Guderup Centrum, Als

20. okt: Odense City
29. okt: TV3 Bryst Galla Live TV Show, indsamling for Kræftens Bekæmpelse
08. dec: H.O. Birksted, Næstved
17. dec: Esbjerg City, Juleknas
18. dec: Vejle Bryggen, Juleknas
20. dec: MPI Show Case, Scandic Sydhavnen CPH

2010

14. apr: Snostrup Præstegård
08. maj: Åens Dage, Odense
08. maj: Jubilæum Kulturmaskinen
29. maj: Shell Show, Diesel House
13. jul: Odense City
28. jul: Kerteminde Turist, Havnen
14. aug: Odense City
27. aug: Kane & Lynch Show, IO Interactive Kbh.
10. sep: HC Odense hjemmekamp

11. sep: Kulturmaskinen, Odense
29. sep: HC Odense hjemmekamp
04. okt: HC Odense hjemmekamp
08. okt: Øre- Næse- Hals show, Comwell Middelfart
13. okt: HC Odense hjemmekamp
06. nov: HC Odense hjemmekamp
17. nov: HC Odense hjemmekamp
11. dec: Esbjerg City, Juleknas

2009

23. apr: Den Røde Pimpernel, Kerteminde City Forening
24. apr: Kulturmaskinen, Odense
12. maj: Assens Kommune
16. maj: Åens Dage, Odense
22. maj: Jazz by Night, Kerteminde
26. jun: Alibi Supper Club, Brandts Klædefabrik, Open by Night Odense
10. – 13. August: Fringe Festival, Edinburgh
27. Okt: Pink Playroom, Odense City
27. Okt: Odense Kommune
21. Nov: DSV, Sas Radisson CPH

2006-2008

Microsoft Denmark – Alibi Supper Club – Realkredit Danmark – Øre- Næse- Halslæge foreningen – Cisco Expo 2008 – Dansk Industri – Prize Waterhouse Coopers – Odense Blomsterfestival – NNE Pharmaplan – Dansk Biblioteks Center – H. J. Hansen – HTH – GN ReSound – PFA – Novo Nordisk – SimCorp – Glostrup Bio – BMS – Finansrådet – Tæppeland – Scan Office – Verdens Største Stomp – Mellemfolkeligt Samvirke – HCA streetparade – Odense Havnekulturfestival

Book HabenGoods til dit arrangement

Følg med på vores sociale medier, hvor vi løbende poster billeder fra vores shows, behind the scenes og fra hverdagen som ”stomper”.